معرفی کتاب| زیر دندان سگ اثر بهمن فرسی

معرفی کتاب| زیر دندان سگ اثر بهمن فرسی

مجموعه داستان های زیر دندان سگ اولین مجموعه داستانی منتشر شده از نویسنده خوب و قدرتمند کشور ما آقای بهمن فرسی هستش.

این مجموعه داستان شامل 11 داستان کوتاه می باشد. که چاپ آن به همت شمیم بهار صورت گرفته است.

نکته: من این مجموعه را فقط یک بار خواندم. ممکن است تمام صحبت ها درست و کامل نباشند و نتوانم ادای دین کاملی انجام بدهم؛ ولی چون هیجان در معرفی آن را دارم، برای شما معرفی میکنم. باری من دوباره این مجموعه را خواهم خواند و بعد از اینک بهتر خوانده شد این یادداشت را دوباره بروز رسانی میکنم.

این مجموعه داستان بسیار خلاقانه و جالب نوشته شده است. وضعیت شخصیت ها، موقعیت ها و… جذابیت داستان را بیشتر میکند.

شخصیت پردازی های داستان بسیار جالب و جذاب است. من فکر میکنم نویسنده تا آنجا که توانسته سعی کرده شخصیت ها بسیار ریز بینانه سر جا قرار گرفته اند و رفتار های خاص آنها جذابیت شخصیت ها را بیشتر میکند.

انسان هایی که به عنوان شخصیت از زندگی آنها با خبر می شویم، متوجه میشویم اغلب یک بی حوصلگی و گلگی دارند.

فکر میکنم انگار چیزی در گلویشان باقی مانده، چیزی که نمی توانند به آن بپردازند. برای هم پرهیزکاری را پیشه کرده اند و از همه چیز و همه شخص خسته شده اند.

توصیف های جالب و جذابی در داستان استفاده شده.

یکی دیگر از ویژگی های این کتاب که در اثر شب یک، شب دو این نویسنده هم مشهود است، صحنه پردازی های عاشقانه آن است. این صحنه به اندازه ایی هنرمندانه و شگفت انگیز کنار هم قرار گرفته اند که همین لحظه هم که آنها را می نویسم مو بر تنم سیخ میکنم.

فکر میکنم این نکته بزرگ ترین نکته است که در یکی از داستان ها این موضوع به خوبی مشهود است.

نثر روان و در عین حال هنرمندانه و کمی هم گنگ( برای بار اول) جذابیت متن را زیاد میکند،

جزیئات در داستان ها به خصوص در داستان استخوان سوخته، جالب و جذاب به دست مخاطب میرسد و کم کم ما از داستان سر در می آوریم.

یکی از ویژگی ها داستان این است که هر داستان موضوعات خاص دارد و جهان خاصی را برای خود تعریف میکند.  انگار ما از هر داستان به داستان دیگر سرازیر شویم که هیچ شباهتی به خان قبلی خود نداشته است.

تصویر سازی های داستان گاهی اوقات گنگ میشود، گنگی که دلچسبی جذابی دارد، در بعضی داستان ها هم تصوری کامل و جذاب به ما ارائه میدهد با اینکه اصلا توضیحات اضافه و خسته کننده در داستان مشاهده نمی شود.

زیر دندان سگ همانطور که از اسمش پیداس. داستان به ساز و کار خشک و خشن به جریانات می پردازد. موضوعات بیشتر در مورد انسان های هست؛ اصلا چرا اینقدر می گویم خودتان بروید و بخوانید.

در آخر اگر علاقه دارید که مجموعه داستان خوب و زیبا را که جان مایه قوی دارد را بخوانید، به شما زیر دندان سگ را پیشنهاد میدهم.

اما به دلیل های خاص خودش این کتاب دیگر در کشور عزیز ما به چاپ نمی رسد؛ ولی این کتاب به صورت پی دی اف می توانید دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید